Тата Мартино е нов тренер на Лео Меси во Интер Мајами

Aргентинскиот стратег Херардо Тата Мартино ќе биде нов тренер на Интер Мајами во МЛС – лигата. По ангажманот на најдобриот …

Тата Мартино е нов тренер на Лео Меси во Интер Мајами Прочитај повеќе