Top Sport

Херта Берлин

Арсенал земаа кредит од 120 милиони фунти, па купија играч од 540.000 фунти

Арсенал потврдија дека земале краткорочен кредит од 120 милиони фунти од Банката на Англија за да се помогне со приливот …

Арсенал земаа кредит од 120 милиони фунти, па купија играч од 540.000 фунти Прочитај повеќе

Пјонтек со два гола ги „потопи“ Унион во берлинското дерби

Унион Берлин пропуштија шанса да се искачат на третото место на табелата во Бундеслигата, откако не го заддржаа водството со …

Пјонтек со два гола ги „потопи“ Унион во берлинското дерби Прочитај повеќе

Херта го најде лекот за „Фармацевтите“, им скина 2 бода

Прекината е одличната серија на Баер Леверкузен во Бундеслигата. Популарните „Фармацевти“ одиграа без голови 0-0 на денешниот меч против Херта …

Херта го најде лекот за „Фармацевтите“, им скина 2 бода Прочитај повеќе

Гендузи: Морав да заминам од Арсенал за повторно да се забавувам

Матео Гендузи вели дека морал да замине од Арсенал за повторно да се забавува, по конфликтот со менаџерот Микел Артета. …

Гендузи: Морав да заминам од Арсенал за повторно да се забавувам Прочитај повеќе

Специјалисти за реми – Волфсбург со пет нерешени во шест меча во Бундеслигата

Волфсбург останува клубот специјалист за нерешени резултати, откако на гостувањето кај Херта Берлин одиграа 1:1 за петто реми во шест …

Специјалисти за реми – Волфсбург со пет нерешени во шест меча во Бундеслигата Прочитај повеќе

Scroll to Top