Top Sport

Холандија – фудбалска репрезентација

(Видео) Асани со најубавиот гол оваа недела ја урна Полска, Митровиќ со хет-трик за Србија

Холандија и Србија забележаа важни гостински победи во квалификациските мечеви за Европското првенство во 2024 година, додека Албанија ја совлада …

(Видео) Асани со најубавиот гол оваа недела ја урна Полска, Митровиќ со хет-трик за Србија Прочитај повеќе

(Видео) Французите и Холанѓаните без грешка, Унгарците ја шокираа Србија

Фаворитите во групата Б од квалификациите за Европското првенство во 2024, Франција и Холандија стигнаа до рутински победи, додека Унгарија …

(Видео) Французите и Холанѓаните без грешка, Унгарците ја шокираа Србија Прочитај повеќе

Ван Дајк не се согласува со Ван Гал за „местенката“ за Меси на СП

Холандскиот капитен Виргил ван Дајк не се согласува со својот поранешен селектор Луис ван Гал кој изјави дека Светското првенство …

Ван Дајк не се согласува со Ван Гал за „местенката“ за Меси на СП Прочитај повеќе

Куман го предупреди Гравенберх: Не можеш кога сакаш да доаѓаш со Холандија

Холандскиот селектор Роналд Куман го нападна новото засилување на Ливерпул, Рајан Гравенберх, кој одби повик да настапи за У-21 репрезентацијата …

Куман го предупреди Гравенберх: Не можеш кога сакаш да доаѓаш со Холандија Прочитај повеќе

(Видео) Нов пораз за Куман и Холандија, Италија до третото место во Лигата на нации

Италија стигна до 3:2 победа над Холандија во мечот за третото место во Лигата на нации, така продолжувајќи ја мизерната …

(Видео) Нов пораз за Куман и Холандија, Италија до третото место во Лигата на нации Прочитај повеќе

(Видео) Хрватска го освои „Де Кујп“ и се пласираше во финалето на Лигата на нации

Хрватската фудбалска репрезентација под водство на Златко Далиќ повторно покажа дека е една од најсериозните на големите натпреварувања, откако се …

(Видео) Хрватска го освои „Де Кујп“ и се пласираше во финалето на Лигата на нации Прочитај повеќе

Ван Бастен: Ван Дајк само креира хаос во холандската репрезентација

Легендата на холандскиот фудбал, Марко ван Бастен тврди дека сегашниот капитен на „оранје“, ѕвездата на Ливерпул, Виргил ван Дајк „креира …

Ван Бастен: Ван Дајк само креира хаос во холандската репрезентација Прочитај повеќе

Scroll to Top