Top Sport

Хрватска – ракометна репрезентација

Хрватите го „помилуваа“ Штрлек и го вратија во репрезентацијата

Ракометарот на Веспрем, Мануел Штрлек доби „помилување“ од страна на Хрватската ракометна репрезентација и ќе биде достапен за избор на …

Хрватите го „помилуваа“ Штрлек и го вратија во репрезентацијата Прочитај повеќе

Штрлек моли да го вратат во хрватската репрезентација

Левото крило на Веспрем, Мануел Штрлек со писмо побара „милост“ и враќање во хрватската ракометна репрезентација, откако беше исфрлен од …

Штрлек моли да го вратат во хрватската репрезентација Прочитај повеќе

Червар за македонските судии: Ни ја украде топката, да му е.ам мајката безобразна!

Лино Червар повторно беше во свој елемент на клупата на Хрватска и при поразот од 22:20 од Шпанија во финалето …

Червар за македонските судии: Ни ја украде топката, да му е.ам мајката безобразна! Прочитај повеќе

Шпанија го одбрани европскиот ракометен трон, Хрватите само сребрени (видео)

 Шпанија останува најдобрата европска ракометна репрезентација, откако со 22:20 во драматичен меч ја победија Хрватска, која го играше своето прво …

Шпанија го одбрани европскиот ракометен трон, Хрватите само сребрени (видео) Прочитај повеќе

Дувњак е МВП на Европското првенство, двајца Шпанци и двајца Хрвати во идеалниот состав

ЕХФ пред големото финале на Европското првенство во ракомет го објави идеалниот состав и МВП на шампионатот, во кој се …

Дувњак е МВП на Европското првенство, двајца Шпанци и двајца Хрвати во идеалниот состав Прочитај повеќе

И Веселин Вујовиќ ја славеше победата на Хрватска (видео)

Веселин Вујовиќ, тренерот на ППД Загреб, иако е по потекло Црногорец, се приклучи на славјето на хрватските навивачи на славната …

И Веселин Вујовиќ ја славеше победата на Хрватска (видео) Прочитај повеќе

Червар: Овие момци покажаа дека вреди да се бориш до крај, хрватскиот ракомет не е мртов

Хрватска во неверојатно драматичен меч се пласираше во финалето на Европското првенство во ракомет, откако Жељко Муса во последните секунди …

Червар: Овие момци покажаа дека вреди да се бориш до крај, хрватскиот ракомет не е мртов Прочитај повеќе

Хрватска по невидена драма преку Норвежаните во финале по 80 минути ракомет! (видео)

Со малку среќа и со голем срце, Хрватска по третпат се пласираше во финалтео на Европското првенство во ракомет, откако …

Хрватска по невидена драма преку Норвежаните во финале по 80 минути ракомет! (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top