Top Sport

Хрватска – ватерполо репрезентација

Шпанците ја декласираа Хрватска за финале против Италијанците

Шпанија и Италија ќе се борат за светската титула во ватерполо во Будимпешта, откако Шпанија ја оправда фаворитската улога во …

Шпанците ја декласираа Хрватска за финале против Италијанците Прочитај повеќе

Хрватска ја совлада Србија за полуфинале на Светското првенство

Хрватска ја доби големата пресметка против лутиот ривал Србија со 14:12 за пласман во полуфиналето на Светското првенство во ватерполо …

Хрватска ја совлада Србија за полуфинале на Светското првенство Прочитај повеќе

Хрватска лесно преку Грузија за четврт-финале против Србија!

Хрватската ватерполо репрезентација лесно со 13:7 ја победи Грузија за да се пласира во четврт-финалето на Светското првенство во Будимпешта, …

Хрватска лесно преку Грузија за четврт-финале против Србија! Прочитај повеќе

Ватерполо драма – Хрватска-Русија 25:24, на ОИ во група со Србија и Црна Гора!

Ватерполо репрезентацијата на Хрватска по седми пат едноподруго се пласираше на Олимписките игри откако во неверојатен меч против Русија по …

Ватерполо драма – Хрватска-Русија 25:24, на ОИ во група со Србија и Црна Гора! Прочитај повеќе

Ден за порази за Хрватска – Црна Гора им го „грабна“ бронзениот медал во ватерполо!

Неполн час откако Хрватска го загуби финалето на ЕП во ракомет од Шпанија, хрватските навивачи доживеаја нов „студен туш“ откако …

Ден за порази за Хрватска – Црна Гора им го „грабна“ бронзениот медал во ватерполо! Прочитај повеќе

Scroll to Top