Спринт трката за Расел – Британецот победи пред Саинц и Хамилтон

Возачот на Мерцедес, Џорџ Расел победи на спринт-трката во Бразил. Младиот Британец на патеката Интерлагос ја забележа првата голема победа …

Спринт трката за Расел – Британецот победи пред Саинц и Хамилтон Прочитај повеќе