Top Sport

Ирвинг Лозано

Наполи го продава Лозано, а сака да ја купи јапонската сензација Такефуша Кубо

Крилниот напаѓач на Наполи, Ирвинг Лозано, најверојатно ќе го напушти Неапол ова лето. Тој има понуди од неколку италијански клубови, …

Наполи го продава Лозано, а сака да ја купи јапонската сензација Такефуша Кубо Прочитај повеќе

Пред утрешното финале – Гатузо од тренингот го исфрлил Лозано

Ирвинг Лозано си ја запечати судбината во Наполи. Мексиканецот за кого Карло Анчелоти на ПСВ Ајндховен 40 милиони евра, кај …

Пред утрешното финале – Гатузо од тренингот го исфрлил Лозано Прочитај повеќе

Лозано пристигна во Италија, се чека потписот за Наполи

Мексиканскиот напаѓач на ПСВ Ајндховен, Ирвинг „Чаки“ Лозано, конечно, пристигна во Италија, каде што ќе треба да го комплетира трансферот …

Лозано пристигна во Италија, се чека потписот за Наполи Прочитај повеќе

Уметноста на „договарањето“ – договорот на Лозано со Наполи ќе биде долг 60 страници!

Мексиканскиот ас на ПСВ Ајндховен, Ирвинг Лозано е пред трансфер во Наполи, и тоа не обичен трансфер, туку комплексен финансиски …

Уметноста на „договарањето“ – договорот на Лозано со Наполи ќе биде долг 60 страници! Прочитај повеќе

Прославата на голот предизвикала вистински земјотрес во Мексико Сити!

Мексико постигна еден од своите најдобри резултати на Мундијалите, откако со 1:0 ја совладаа Германија во Москва благодарение на голот …

Прославата на голот предизвикала вистински земјотрес во Мексико Сити! Прочитај повеќе

Scroll to Top