Top Sport

Ивандер Холифилд

Кога Тајсон му го „врати“ одгризаното уво на Холифилд (видео)

Мајк Тајсон и Ивандер Холифилд покрај двата незаборавни мечеви во боксерските рингови, во 2006 година се „обединија“ за да сминат …

Кога Тајсон му го „врати“ одгризаното уво на Холифилд (видео) Прочитај повеќе

Холифилд со ново тренинг видео: Фокус, верба, посветеност (видео)

Ивандер Холифилд уште еднаш на своите фанови им покажа каква е неговата физичка подготвеност за враќањето во боксерскиот ринг на …

Холифилд со ново тренинг видео: Фокус, верба, посветеност (видео) Прочитај повеќе

Холифилд тренира со Кличко и е во застрашувачка форма! (видео)

Поранешниот шампион во тешка категорија, Ивандер Холифилд се пофали со ново видео од неговите подготовки за камбек на 57 години, …

Холифилд тренира со Кличко и е во застрашувачка форма! (видео) Прочитај повеќе

Холифилд го повика Тајсон на меч: Да им го дадеме на луѓето тоа што го сакаат

Ивандер Холифилд е подготвен за продолжување на ривалството со Мајк Тајсон, со организирање на трета пресметка меѓу двајцата 50-годишници, 23 …

Холифилд го повика Тајсон на меч: Да им го дадеме на луѓето тоа што го сакаат Прочитај повеќе

Тајсон: Не размислувам за моментот кога го гризнав Холифилд

Мајк Тајсон инсистира дека никогаш не размислува за неславниот момент кога му одгриза дел од увото на Ивандер Холифилд во …

Тајсон: Не размислувам за моментот кога го гризнав Холифилд Прочитај повеќе

Ленокс Луис: Холифилд, а не Тајсон ми беше најтешкиот противник (видео)

Поранешниот апсолутен шампион во тешка категорија, Ленокс Луис вели дека Ивандер Холифилд бил далеку посилен противник во неговата кариера од …

Ленокс Луис: Холифилд, а не Тајсон ми беше најтешкиот противник (видео) Прочитај повеќе

Сензација во најава: Холифилд се враќа во рингот со 57 години?

Неверојатна вест стигна од светот на боксот. Екс-боксерот, Ивандер Холифилд (57) кој во 2011 година се повлече од професионалниот спорт …

Сензација во најава: Холифилд се враќа во рингот со 57 години? Прочитај повеќе

Scroll to Top