Top Sport

јаник синер

Новак Ѓоковиќ со историско петто финале во низа на Вимблдон

Новак Ѓоковиќ продолжува со својот лов на нова тениска историја, откако по петти пат едноподруго се пласираше во финалето на …

Новак Ѓоковиќ со историско петто финале во низа на Вимблдон Прочитај повеќе

Синер го стопираше Рубљов, трета година во четврт-финалето во Мајами

Јаник Синер го совлада Андреј Рубљов со 6:2/6:4 за да се пласира во четврт-финалето на Мастерсот во Мајами трета година …

Синер го стопираше Рубљов, трета година во четврт-финалето во Мајами Прочитај повеќе

Бенчич со драматична победа во Абу Даби, Синер го освои Монпелје

Најдобрата швајцарска тенисерка, Белинда Бенчич имаше неверојатен камбек во финалето на Абу Даби опен во неделата, за да ја победи …

Бенчич со драматична победа во Абу Даби, Синер го освои Монпелје Прочитај повеќе

Ѓоковиќ како „авион“ – се врати од 0-2 против Синер за ново полуфинале на Вимблдон

Походот на Новак Ѓоковиќ кон нова титула од Вимблдон продолжува, откако Србинот успеа да се врати од два сета негатива …

Ѓоковиќ како „авион“ – се врати од 0-2 против Синер за ново полуфинале на Вимблдон Прочитај повеќе

Синер го чека Ѓоковиќ во четврт-финалето на Вимблдон

Италијанскиот тенисер Јаник Синер, кој е десетти носител, се пласира во четврт-финалето на Вимблдон каде го очекува најверојатна пресметка со …

Синер го чека Ѓоковиќ во четврт-финалето на Вимблдон Прочитај повеќе

Ветеранот Изнер постави рекорд по бројот на асови, па загуби од Синер

Надежта на италијанскио тенис,  Јаник Синер, во петокот со 6:4/7:6(3)/6:3 го совлада американскиот ветеран Џон Изнер за пласман во третото …

Ветеранот Изнер постави рекорд по бројот на асови, па загуби од Синер Прочитај повеќе

Scroll to Top