Американците го освоија првиот Јунајтед тениски куп

Тејлор Фриц го совлада Матео Беретини со 7:6(4)/7:6(6) за да ја потврди 3:0 победата на САД над Италија во првото …

Американците го освоија првиот Јунајтед тениски куп Прочитај повеќе