Top Sport

Јувентус

Џеко не сака денеска да игра за Рома, но има ли опција да одбие?

Трансфер-сагата во Италија продолжува, откако италијанските медиуми тврдат дека Един Џеко не сака да стартува денеска против Верона во дресот …

Џеко не сака денеска да игра за Рома, но има ли опција да одбие? Прочитај повеќе

Суарез положи италијански јазик, но Јуве веќе „кренаа раце“!

Луис Суарез денеска во Перуџа го положи испитот за италијански јазик со што може да земе државјанство, но Јувентус веќе …

Суарез положи италијански јазик, но Јуве веќе „кренаа раце“! Прочитај повеќе

Пирло доби лиценца и беше изгласан за најсекси тренер во Серија А

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло уште нема официјален меч во Серија А, но веќе доби награда – за најсекси тренер …

Пирло доби лиценца и беше изгласан за најсекси тренер во Серија А Прочитај повеќе

Scroll to Top