Top Sport

Кајл Кузма

Кузма со тројка на 0.4 секунди пред крајот ја прекина лузерската серија на Лејкерси

Кајл Кузма постигна тројка на само 0.4 секунди пред крајот на мечот за да ги „крене“ Лос Анџелес лејкерс до …

Кузма со тројка на 0.4 секунди пред крајот ја прекина лузерската серија на Лејкерси Прочитај повеќе

Кајл Кузма од Лејкерс ќе дели оброци на заразени со коронавирус

Светската пандемија на коронавирусот е најтешкиот можен испит за сите на планетата. Во овие моменти се родија нови херои на …

Кајл Кузма од Лејкерс ќе дели оброци на заразени со коронавирус Прочитај повеќе

Scroll to Top