Кеисуке Хонда ќе биде селектор на Камбоџа, а ќе игра за Мелбурн

Јапонскиот ветеран Кеисуке Хонда, кој пред само една недела потпиша договор за настап во австралискиот клуб Мелбурн виктори, е именуван …

Кеисуке Хонда ќе биде селектор на Камбоџа, а ќе игра за Мелбурн Прочитај повеќе