Top Sport

Канадско ГП

Шефот на Мерцедес предупредува: Фетел може да добие и поголема казна

Ферари ризикуваат Себастијан Фетел да добие уште построга казна со одлуката да се жалат на одлуката на стјуардите на контроверзното …

Шефот на Мерцедес предупредува: Фетел може да добие и поголема казна Прочитај повеќе

Розберг: Казната за Фетел е заслужена, наместо да „плаче“ да внимава како вози (видео)

Себастијан Фетел целосно ја заслужи казната која го чинеше победа на Канадското ГП, вели светскиот шампион од 2016 година, Нико …

Розберг: Казната за Фетел е заслужена, наместо да „плаче“ да внимава како вози (видео) Прочитај повеќе

Рикардо: Хамилтон ме блокираше исто во 2016, но не беше казнет (видео)

Формула 1 фановите од неделата попладне се во дискусија дали казната од 5 секунди за Себастијан Фетел која му ја …

Рикардо: Хамилтон ме блокираше исто во 2016, но не беше казнет (видео) Прочитај повеќе

Конечно, добри вести за Ферари! Фетел на канадската пол-позиција

Себастијан Фетел ги врати насмевките на лицата во гаражата на Ферари, откако успеа да го победи Луис Хамилтон за пол-позицијата …

Конечно, добри вести за Ферари! Фетел на канадската пол-позиција Прочитај повеќе

Леклер предводеше 1-2 за Ферари, Хамилтон излета на тренингот во Монтреал (видео)

Шарл Леклер предводеше 1-2 на Ферари на вториот тренинг пред Канадското ГП во Монтреал, во сесија во која Ф1 шампионот, …

Леклер предводеше 1-2 за Ферари, Хамилтон излета на тренингот во Монтреал (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top