Top Sport

Кјелце

Барса го издржа камбекот на Кјелце, Загреб декласиран во Германија

Во дербито на неделата во Лигата на шампиони, Барселона и покрај фантастичниот камбек на Кјелце во второто полувреме, успеа да …

Барса го издржа камбекот на Кјелце, Загреб декласиран во Германија Прочитај повеќе

Ништо од одмазда – Кјелце со пресврт преку Веспрем до финале во ЛШ

Полскиот Кјелце е првиот финалист во Лигата на шампионите на ЕХФ, откако со фантастичен пресврт во второто полувреме успеа да …

Ништо од одмазда – Кјелце со пресврт преку Веспрем до финале во ЛШ Прочитај повеќе

Почнува пресметката за ракометниот трон – ќе ја сопре ли некој Барселона?

Последниот ракометен викенд во сезоната 2021/22 почнува денеска со полуфиналните мечеви во ЕХФ Лигата на шампионите, по што во недела …

Почнува пресметката за ракометниот трон – ќе ја сопре ли некој Барселона? Прочитај повеќе

Кјелце го расипа јубилејот на Барса, ПСЖ му дозволи на Порто само 4 гола во прво полувреме!

Кјелце ја продолжи одличната форма во ЕХФ Лигата на шампионите, стигнувајќи до фантастична 32:30 (19:16) победа на гости кај актуелниот …

Кјелце го расипа јубилејот на Барса, ПСЖ му дозволи на Порто само 4 гола во прво полувреме! Прочитај повеќе

Scroll to Top