Top Sport

КК АВ Охрид

Блокотехна останува на врвот во Суперлигата, Охрид победи за градоначалникот

Блокотехна ја завршува 2018 година како лидер во македонската Суперлига, откако релативно лесно со 81:69 го победија Куманово во дербито …

Блокотехна останува на врвот во Суперлигата, Охрид победи за градоначалникот Прочитај повеќе

Македонските клубови можат да бидат само АБА-второлигаши!

На најновата седница на собранието на АБА-лигата беа донесени неколку одлуки со кои се потврдува дека за македонските клубови е …

Македонските клубови можат да бидат само АБА-второлигаши! Прочитај повеќе

Карпош победи во Куманово, Фени по продолжението го доби Охрид

Карпош Соколи и Фени индустри забележаа победи во третото коло во кошаркарскиот шампионат, откако во драматични натпревари ги совладаа опонентите …

Карпош победи во Куманово, Фени по продолжението го доби Охрид Прочитај повеќе

Scroll to Top