Top Sport

Клаудио Лотито

Лотито: Сергеј вреди 120 милиони евра, но не е на продажба

Претседателот на Лацио, Клаудио Лотито изјави дека нема намера да го продава играчот од средниот ред Сергеј Милинковиќ-Савиќ (СМС). Договорот …

Лотито: Сергеј вреди 120 милиони евра, но не е на продажба Прочитај повеќе

Лотито го коментира доаѓањето на Дибала во Рома: Не собираме Панини сликички!

Претседателот на Лацио, Клаудио Лотито не сакаше многу да зборува за пристигнувањето на Пауло Дибала во Рома, посочувајќи дека неговиот …

Лотито го коментира доаѓањето на Дибала во Рома: Не собираме Панини сликички! Прочитај повеќе

Лотито: Милинковиќ-Савиќ не е на продажба, сигурно не на Јувентус

Претседателот на Лацио, Клаудио Лотито инсистира дека Сергеј Милинковиќ-Савиќ нема да биде продаден во текот на летниот преоден рок и …

Лотито: Милинковиќ-Савиќ не е на продажба, сигурно не на Јувентус Прочитај повеќе

Сари во конфликт со Лотито: Ова е мојот фудбал, ако не, врати го Пиоли!

Тренерот на Лацио, Маурицио Сари бил бесен на критиките кои ги добил од претседателот на клубот, Клаудио Лотито по неделниот …

Сари во конфликт со Лотито: Ова е мојот фудбал, ако не, врати го Пиоли! Прочитај повеќе

Лотито бесен што Салернитана е продадена за само 10 милиони евра

Претседателот на Лацио, Клаудио Лотито е бесен откако Салернитана беше продадена за само 10 милиони евра на Данило Јерволино, откако …

Лотито бесен што Салернитана е продадена за само 10 милиони евра Прочитај повеќе

Перуци удри по претседателот на Лацио: Си мисли дека е „допрен“ од Бог!

Поранешниот голман, но и директор на Лацио, Анџело Перуци влезе во остар напад на дологогидшниот претседател на клубот, Клаудио Лотито, …

Перуци удри по претседателот на Лацио: Си мисли дека е „допрен“ од Бог! Прочитај повеќе

Scroll to Top