Top Sport

Клод Пуел

На „дефанзивниот“ експерт Пуел му се допаѓа филозофијата на Гвардиола

Менаџерот на Лестер сити, Клод Пуел, францускиот стручњак кој е познат по својот дефанзивен стил на фудбал, вели дека е …

На „дефанзивниот“ експерт Пуел му се допаѓа филозофијата на Гвардиола Прочитај повеќе

Scroll to Top