Летонската НХЛ ѕвезда Кивленикс почина на 24 години по пад на глава

Летонскиот голман Матис Кивленикс, член на НХЛ тимот Колумбус блу џекетс, почина на само 24 години, откако добил повреда на …

Летонската НХЛ ѕвезда Кивленикс почина на 24 години по пад на глава Прочитај повеќе