Top Sport

Конференциска лига

(Видео) Неславно европско деби за Брајтон, реми со шест гола меѓу Ајакс и Марсеј

Брајтон на Роберто де Ѕерби е една од атракциите во Премиерлигата, но очигледно е дека за Европа им треба малку …

(Видео) Неславно европско деби за Брајтон, реми со шест гола меѓу Ајакс и Марсеј Прочитај повеќе

Шкупи не го победи Хегелман, со мислите кон Левски

Шкупи одигра 0:0 на домашен терен против литванскиот Хегелман, но сигурно се квалификуваше во второто квалификациско коло на Конференциската лига …

Шкупи не го победи Хегелман, со мислите кон Левски Прочитај повеќе

„Потоп“ за Македонија ЃП во Летонија и елиминација од Конференциската лига

Македонија Ѓорче Петров не успеа да направи сензација на гостувањето во Летонија, губејќи по вторпат од РФС Рига, овојпат со …

„Потоп“ за Македонија ЃП во Летонија и елиминација од Конференциската лига Прочитај повеќе

УЕФА ја отфрли жалбата, Осасуна останува без Конференциската лига

Осасуна сигурно нема да биде дел од Конференциската лига на УЕФА, откако европската куќа на фудбалот ја одби нивната жалба …

УЕФА ја отфрли жалбата, Осасуна останува без Конференциската лига Прочитај повеќе

Scroll to Top