Вебер влегува во Куќата на славните

Членот на најславната генерација на Сакраменто Кингс, Крис Вебер, ќе биде примен во Куќата на славните во Спрингфилд. Свечената церемонија …

Вебер влегува во Куќата на славните Прочитај повеќе