Top Sport

Кристијансанд

Лунде и Вјахирева донесоа трета ЛШ круна во низа за Кристијансанд

Вајперс Кристијансанд стигна до хет-трик титули во ЕХФ Лигата на шампиони по 28:24 (14:13) беа подобри од Ференцварош Унгарија за …

Лунде и Вјахирева донесоа трета ЛШ круна во низа за Кристијансанд Прочитај повеќе

Кристијансанд со прва титула од Лигата на шампионите

Вајперс Кристијансанд се нови европски шампионки во ракомет, откако во неочекуваното финале со 34:28 го совладаа францускиот Брест во големото …

Кристијансанд со прва титула од Лигата на шампионите Прочитај повеќе

Scroll to Top