Top Sport

Крстијано Роналдо

Рангник: Тоа беше најдобриот Роналдо откако јас го водам тимот

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ралф Рангник, изјави дека неговиот тим заслужено го победи Тотенхем со 3:2 на „Олд Трафорд“ и …

Рангник: Тоа беше најдобриот Роналдо откако јас го водам тимот Прочитај повеќе

Пирло: Во договорот не пишува дека Кристијано не може да биде заменет

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло, објаснил дека сакал да го одмори Кристијано Роналдо, поради што во 77.минута го повлече Португалецот …

Пирло: Во договорот не пишува дека Кристијано не може да биде заменет Прочитај повеќе

Scroll to Top