Top Sport

Кшиштоф Пјонтек

Пјонтек, контроверзно поништен гол и Фиорентина пак подобра од Аталанта

Кшиштоф Пјонтек и Фиорентина стануваат „кошмар“ за Аталанта, откако Полјакот го постигна единствениот гол на „Артемио Франки“ за 1:0 победа …

Пјонтек, контроверзно поништен гол и Фиорентина пак подобра од Аталанта Прочитај повеќе

Пјонтек даде гол во Серија А по 799 дена, Фиорентина победи кај Специја

Полјакот Кшиштоф Пјонтек прво утна пенал, па го даде гол за Фиорентина по камбекот во италијанскиот фудбал, а Виола стигна …

Пјонтек даде гол во Серија А по 799 дена, Фиорентина победи кај Специја Прочитај повеќе

Пјонтек се врати во Италија, доаѓа на позајмица во Фиорентина

Фиорентина потврди дека полскиот напаѓач Кшиштоф Пјонтек доаѓа на шестмесечна позајмица од Херта Берлин, враќајќи се во Серија А. 26-годишниот …

Пјонтек се врати во Италија, доаѓа на позајмица во Фиорентина Прочитај повеќе

Пјонтек: Во Милан им е навика да менуваат напаѓач секоја година

Новиот напаѓач на Херта Берлин, Кшиштоф Пјонтек не се возддржа и мораше да го коментира својот поранешен тим, Милан, велејќи …

Пјонтек: Во Милан им е навика да менуваат напаѓач секоја година Прочитај повеќе

Пјонтек стави потпис тежок 27 милиони евра со Херта Берлин (фото)

Полскиот напаѓач, Кшиштоф Пјонтек„црвено-црниот“ дрес во Милан го замени со „сино-белиот“ на бундеслигашот Херта Берлин. На претпоследниот ден од јануарскиот …

Пјонтек стави потпис тежок 27 милиони евра со Херта Берлин (фото) Прочитај повеќе

Scroll to Top