Top Sport

ЛАСК Линц

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ во Линц, Базел го шокираше Франкфурт (видео)

Манчестер јунајтед стигна до рутинска 5:0 победа на гостувањето кај ЛАСК Линц во првиот меч од осминафиналето на Лига Европа, …

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ во Линц, Базел го шокираше Франкфурт (видео) Прочитај повеќе

ЛШ: Ајакс не направи предност на Кипар, Славија и Бриж со совршен старт (видео)

Во Лигата на шампионите остануваат уште шест „празни“ места, кои ќе бидат пополнети во следната недела дена, но минатогодишниот полуфиналист …

ЛШ: Ајакс не направи предност на Кипар, Славија и Бриж со совршен старт (видео) Прочитај повеќе

ЛЕ: Зенит со неверојатен 8:1 триумф во продолженија (видео)

Зенит Санкт Петербург успеа да направи комплетен пресврт на дуелот со белорускиот Динамо Минск, и да ги елиминира противниците во …

ЛЕ: Зенит со неверојатен 8:1 триумф во продолженија (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top