Top Sport

Лацио

Инзаги: Мораме против повредите, но и против судиите и пеналите

Тренерот на римски Лацио, Симоне Инзаги се пожали од третманот што неговата екипа го има кај судиите последниве мечеви во …

Инзаги: Мораме против повредите, но и против судиите и пеналите Прочитај повеќе

Лацио го сврте резултатот и ја продолжи бркотницата со „Старата дама“ (видео)

На „Олимпико“ во Рим вечерва Лацио ја пречека екипата на Фиорентина во рамки на 28. коло од италијанската Серија А. …

Лацио го сврте резултатот и ја продолжи бркотницата со „Старата дама“ (видео) Прочитај повеќе

Аталанта со пресврт-победа над Лацио, најголем профитер – Јуве(видео)

Многу интересен дуел одиграа вечерва Аталанта и Лацио во рамки на 27 коло од Серија А. Во Бергамо, градот кој …

Аталанта со пресврт-победа над Лацио, најголем профитер – Јуве(видео) Прочитај повеќе

Лацио ќе преговара за Милинковиќ-Савиќ, но нема да го даде на попуст

Спортскиот директор на Лацио, Игли Таре, признава дека римскиот клуб ќе ги слушне сите понуди за српскиот фудбалер од средниот …

Лацио ќе преговара за Милинковиќ-Савиќ, но нема да го даде на попуст Прочитај повеќе

Scroll to Top