Криза во Италија – 15 прволигаши не можат да ги исплатат платите!

Италијанскиот весник „Кориере дело спорт“ тврди дека дури 15 клуба од Серија А се мачат со исплатата на платите за …

Криза во Италија – 15 прволигаши не можат да ги исплатат платите! Прочитај повеќе