Top Sport

Лејтон Хјуит

Хјуит: Кирјос треба да е горд на својот успех на Вимблдон

Капитенот на австралиската Дејвис куп репрезентација и поранешен гренд слем шампион, Лејтон Хјуит вели дека неговиот сонародник, Ник Кирјос треба …

Хјуит: Кирјос треба да е горд на својот успех на Вимблдон Прочитај повеќе

Хјуит: Не знам кој ќе го победи Новак на Ролан Гарос

Поранешниот светски рекет број 1, Австралиецот Лејтон Хјуит беше толку импресиониран од победата на Новак Ѓоковиќ на Австралија опен, велејќи …

Хјуит: Не знам кој ќе го победи Новак на Ролан Гарос Прочитај повеќе

За Томиќ веќе нема место во австралискиот Дејвис куп тим

Бернард Томиќ најверојатно нема да игра за Австралија никогаш повеќе, вели капитенот на австралискиот Дејвис куп тим, Лејтон Хјуит. Томиќ, …

За Томиќ веќе нема место во австралискиот Дејвис куп тим Прочитај повеќе

Хјуит со тениски кам-бек во Мелбурн – ќе игра во двојки на Австралија опен

Поранешниот светски рекет број 1, Лејтон Хјуит ќе се врати на тениските терени за да настапи во двојки на домашниот …

Хјуит со тениски кам-бек во Мелбурн – ќе игра во двојки на Австралија опен Прочитај повеќе

Австралија опен без гаранции за „лошото момче“ Томич

Австралиската тениска федерација (АТ) вели дека контактирала со Бернард Томич поради загриженоста за неговото „здравје и добросостојба“, но тоа не …

Австралија опен без гаранции за „лошото момче“ Томич Прочитај повеќе

Scroll to Top