Top Sport

Ленс Армстронг

Улрих: Да не беше Ленс Армстронг ќе завршев мртов како Пантани

Поранешната велосипедска ѕвезда, Германецот Јан Улрих јавно проговори за својот ментален слом во 2018 година, оценувајќи дека ќе ја доживеел …

Улрих: Да не беше Ленс Армстронг ќе завршев мртов како Пантани Прочитај повеќе

Синот на Ленс Армстронг обвинет за силување малолетничка

Лук Арсмстронг, синот на велосипедистот Ленс Армстронг, кому му беа одземени рекордните седум титули од Тур де Франс поради допинг, …

Синот на Ленс Армстронг обвинет за силување малолетничка Прочитај повеќе

Армстронг жали што ја нарекуваше поранешната асистентка курва и алкохоличарка

Ленс Армстронг, човекот кому му беа одземени рекордните седум титули од Тур де Франс, вели дека најмногу жали во својата …

Армстронг жали што ја нарекуваше поранешната асистентка курва и алкохоличарка Прочитај повеќе

Ленс Армстронг призна дека се допингувал од својата 21 година

Ленс Армстронг, човекот кому му беа одземени седум титули од Тур де Франс, признава дека допингот можеби е главната причина …

Ленс Армстронг призна дека се допингувал од својата 21 година Прочитај повеќе

Ленс Армстронг им порача на велосипедистите: Преземете ја контролата на спортот

Ленс Армстронг, посрамотениот поранешен освојувач на седум Тур де Франс титули, смета дека професионалните велосипедисти мораат да се обединат за …

Ленс Армстронг им порача на велосипедистите: Преземете ја контролата на спортот Прочитај повеќе

Ленс Армстронг се спогодил со обвинителството, ќе плати пет милиони долари

Поранешниот американски велосипедист, Ленс Армстронг, чија кариера неславно заврши, откако призна дека со години користел допинг, се спогодил со обвинителството …

Ленс Армстронг се спогодил со обвинителството, ќе плати пет милиони долари Прочитај повеќе

Семејството Пантани сака помирување со Ленс Армстронг (видео)

Контроверзниот Ленс Армстронг, американскиот велосипедист кому му беа одземени седумте титули од Тур де Франс, е поканет на меморијалното случување …

Семејството Пантани сака помирување со Ленс Армстронг (видео) Прочитај повеќе

Се јави и Армстронг: Фрум ќе биде „оцрнет засекогаш“

Контроверзната велосипедска легенда, Ленс Армстронг го предупреди Британецот Крис Фрум дека ќе биде „оцрнет засекогаш“ поради контроверзите околу неговиот позитивен …

Се јави и Армстронг: Фрум ќе биде „оцрнет засекогаш“ Прочитај повеќе

Scroll to Top