Top Sport

Лестер сити

Знамето на Палестина се вееше при прославата на Лестер на „Вембли“

Двајцата фудбалери на Лестер Сити – Хамза Чудури и Весли Фофана при вчерашната прослава за освоената титула на својот клуб …

Знамето на Палестина се вееше при прославата на Лестер на „Вембли“ Прочитај повеќе

Шокантен финиш на „Кинг Пауер“ – Клоп и Ливерпул останаа со празни раце

Шокантни последни десетина минути на стадионот на Лестер „Кинг Пауер“ за актуелниот англиски фудбалски шампион. До 79 минута Ливерпул предводен …

Шокантен финиш на „Кинг Пауер“ – Клоп и Ливерпул останаа со празни раце Прочитај повеќе

Алиоски со „пауните“ им го собра пленот на „лисиците“ на Роџерс

Голем гостински триумф попладнево на Лидс Јунајтед на „Кинг Пауер“ против Лестер со 3-1. Марсело Биелса го надмудри колегата Брендон …

Алиоски со „пауните“ им го собра пленот на „лисиците“ на Роџерс Прочитај повеќе

Лестер со новиот триумф „им дише во врат“ на Ливерпул и Јунајтед

Фудбалерите на Лестер Сити со 2-1 го совладаа Њукасл на негов терен во рамки на 17 коло во англиската Премиерлига. …

Лестер со новиот триумф „им дише во врат“ на Ливерпул и Јунајтед Прочитај повеќе

Бродот на Мурињо тргна надолу, „лисиците“ ги искубаа „петлите“

Тотенхем е поразен, вторпат во низа. По поразот од шампионот Ливерпул, Спарси доживеаја нов неуспех, овојпат од Лестер на својот …

Бродот на Мурињо тргна надолу, „лисиците“ ги искубаа „петлите“ Прочитај повеќе

Scroll to Top