Шок во Селтик, Грифитс стави крај на кариерата (Видео)

Шкотскиот напаѓач, Ли Грифитс, објави крај на кариерата. Со оваа своја одлука тој ги шокирал навивачите, тренерот Брендан Роџерс и …

Шок во Селтик, Грифитс стави крај на кариерата (Видео) Прочитај повеќе