Top Sport

Лига шампиони УЕФА

Инзаги ги разрешил дилемите за тимот на Интер што ќе игра против Сити

Интер и Манчестер Сити утревечер ќе играат во финалето на Лигата на шампионите во Истанбул. Англискиот шампион е голем фаворит, …

Инзаги ги разрешил дилемите за тимот на Интер што ќе игра против Сити Прочитај повеќе

Истрагата на УЕФА препорачува исфрлање на Барселона од Лигата на шампионите за следната сезона

Инспектори на УЕФА го советуваат претседателот Александар Чеферин дека Барселона заслужува да биде суспендирана за настап во Лигата на шампионите …

Истрагата на УЕФА препорачува исфрлање на Барселона од Лигата на шампионите за следната сезона Прочитај повеќе

„Чао“ за Јувентус, прв пораз на Реал, Милан се прошета низ „Максимир“

Бенфика го победи Јувентус со 4:3 во Лисабон и го исфрли од Лигата на шампионите на едно коло пред крајот …

„Чао“ за Јувентус, прв пораз на Реал, Милан се прошета низ „Максимир“ Прочитај повеќе

На Барселона и се заканува финансиски крах ако испадне од Лигата на шампионите

Барселона е на работ на испаѓање од Лигата на шампионите, а тоа покрај резултатски ќе биде и финансиски крах за …

На Барселона и се заканува финансиски крах ако испадне од Лигата на шампионите Прочитај повеќе

Адеми, Ристовски и Радески ги добија можните ривали во плејофот за ЛШ

Македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски со тимот на Динамо Загреб, доколку го елиминираат Лудогорец, во следната рунда од …

Адеми, Ристовски и Радески ги добија можните ривали во плејофот за ЛШ Прочитај повеќе

Милер во 4. минута гол за Баерн, Алаба автогол во 7. и 1-1 е на „Луж“

Германскиот фудбалски интернационалец Томас Милер во 4 минута, на почетокот на четвртфиналниот дуел меѓу Барселона и Баерн во ЛШ го …

Милер во 4. минута гол за Баерн, Алаба автогол во 7. и 1-1 е на „Луж“ Прочитај повеќе

Пашалиќ го „казни“ Нејмар за зицерите, Аталанта води 1-0 на полувреме

Нејмар и Навас беа виновни што беше 0-0 на семафорот на стадионот „Луж“ во Лисабон на првото четвртфинале се до …

Пашалиќ го „казни“ Нејмар за зицерите, Аталанта води 1-0 на полувреме Прочитај повеќе

Обложувачите „тријат раце“, компјутер пресмета кој ќе ги освои ЛШ и ЛЕ!

Останаа уште 8 клубови во борбата за „шехарот со големите уши“ по до сега невиден систем на натпреварување. Порталот „Euro …

Обложувачите „тријат раце“, компјутер пресмета кој ќе ги освои ЛШ и ЛЕ! Прочитај повеќе

ЛШ: Капитенот на Славија Прага на 4 меча претрчал 50 километри

Томаш Сучек, капитенот на чешка Славија Прага на досегашните 4 натпревари во фудбалската Лига на шампиони претрчал неверојатни 50 километри. …

ЛШ: Капитенот на Славија Прага на 4 меча претрчал 50 километри Прочитај повеќе

Даглас Коста е херојот на Јуве, Баерн пресилен за Олимпијакос (видео)

Бразилскиот фудбалер Даглас Коста и донесе триумф на „Старата дама“ во Москва, кај Локомотив со голот постигнат во 93 минута. …

Даглас Коста е херојот на Јуве, Баерн пресилен за Олимпијакос (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top