Истанбул и Лисабон во трка за финалето на ЛШ во 2020

Истанбул и Лисабон се единствените кандидати за организација на финалето на Лигата на шампионите во 2020 година, потврди УЕФА. Истанбул …

Истанбул и Лисабон во трка за финалето на ЛШ во 2020 Прочитај повеќе