Top Sport

Лојд Херис

„Време е Ѓоковиќ, Надал и Федерер да ги испратиме во историјата“

Младиот јужноафрикански тенисер Лојд Херис кој на годинешниот САД опен стигна до четвртфиналето (елиминиран со 3-0 од Александер Зверев) имаше …

„Време е Ѓоковиќ, Надал и Федерер да ги испратиме во историјата“ Прочитај повеќе

Зверев со мал „трик“ го изнервира Херис, па стигна до полуфиналето на САД опен

Александер Зверев беше еден од најгласните критичари на Стефанос Циципас и неговото често одење во тоалет за да се наруши …

Зверев со мал „трик“ го изнервира Херис, па стигна до полуфиналето на САД опен Прочитај повеќе

Изненадување во Дубаи – Карацев и Херис ќе се борат за титулата

Аслан Карацев го победи својот партнер во двојки, Андреј Рубљов за да се пласира во своето прво финале во кариерата, …

Изненадување во Дубаи – Карацев и Херис ќе се борат за титулата Прочитај повеќе

Scroll to Top