Top Sport

Лорис Кариус

Кариус го раскина договорот со Бешикташ, се враќа во Ливерпул

Германскиот голман Лорис Кариус потврди дека го раскинал договорот за позајмица во турскиот клуб Бешикташ поради неисплатени плати, што значи …

Кариус го раскина договорот со Бешикташ, се враќа во Ливерпул Прочитај повеќе

Бешикташ ќе даде 400.000 фунти да се „ослободи“ од Кариус, тој ќе замине кај „волците“

„Заборавениот“ голман на Ливерпул, Лорис Кариус ќе се врати официјално на „Енфилд“ на 30 јуни откако Бешикташ се согласи да …

Бешикташ ќе даде 400.000 фунти да се „ослободи“ од Кариус, тој ќе замине кај „волците“ Прочитај повеќе

Кариус се жалел кај ФИФА, бара плати од Бешикташ и прекин на договорот

Германскиот голман Лорис Кариус се жалел до ФИФА за неисплатените плати во турскиот клуб Бешикташ, барајќи предвреме да му биде …

Кариус се жалел кај ФИФА, бара плати од Бешикташ и прекин на договорот Прочитај повеќе

Кариус за легендарниот кикс: Добивав закани по животот, удираа „под појас“

Голманот на Ливерпул, Лорис Кариус вели дека „научил многу“ за тоа како да се справува со критиките по кошмарот од …

Кариус за легендарниот кикс: Добивав закани по животот, удираа „под појас“ Прочитај повеќе

Кариус најде оправдување за киксовите – рефлекторите го заслепувале!

Фудбалскиот голман Лорис Кариус е еден од најголемите киксери во модерниот фудбал. Германскиот чувар на мрежата стана планетарно популарен по …

Кариус најде оправдување за киксовите – рефлекторите го заслепувале! Прочитај повеќе

На киксовите им нема крај – „пацерот“ Кариус повторно прими смешен гол (видео)

На Лорис Кариус никако да му тргне. Поранешниот голман на Ливерпул стана „хит“ кога во финалето на ЛШ во Лигата …

На киксовите им нема крај – „пацерот“ Кариус повторно прими смешен гол (видео) Прочитај повеќе

Бешикташ загуби трпение, го праќа Кариус назад во Ливерпул?

Турските гиганти Бешикташ наводно го загубиле трпението со голманот Лорис Кариус и сакаат да го поништат неговиот договор за позајмица …

Бешикташ загуби трпение, го праќа Кариус назад во Ливерпул? Прочитај повеќе

Scroll to Top