Top Sport

Лучано Спалети

Спалети ќе тестира 4-3-3 тактика против Македонија

Новиот италијански селектор, Лучано Спалети денеска на тренингот на репрезентацијата го тестирал неговиот омилен 4-3-3 систем на игра, тврдат италијанските …

Спалети ќе тестира 4-3-3 тактика против Македонија Прочитај повеќе

„Протекции“? Спалети ќе го направи Ди Лоренцо нов италијански капитен

Лучано Спалети има голема доверба во својот поранешен играч од Наполи, Џовани ди Лоренцо, што планира тој да биде капитен …

„Протекции“? Спалети ќе го направи Ди Лоренцо нов италијански капитен Прочитај повеќе

Ариго Саки: Спалети ќе покаже дека Италијанците не се само за „катеначо“

Легендарниот поранешен тренер на Милан и селектор на италијанската репрезентација, Ариго Саки му даде целосна поддршка на новоименуваниот селектор Лучано …

Ариго Саки: Спалети ќе покаже дека Италијанците не се само за „катеначо“ Прочитај повеќе

Де Лаурентис бара трпение во потрагата за наследник на Спалети

Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис побара трпение од неговите навивачи за да се најде наследник на шампионскиот тренер Лучано …

Де Лаурентис бара трпение во потрагата за наследник на Спалети Прочитај повеќе

„Кварадона“ најдобар играч, Спалети најдобар тренер во Серија А

Сосема очекувано, грузискиот плејмејкер на Наполи, Квича Кварацхелија е избран за најдобар фудбалер во Серија А оваа сезона, додека тренерот …

„Кварадона“ најдобар играч, Спалети најдобар тренер во Серија А Прочитај повеќе

Спалети не го коментира претседателот: Уште славам со моите луѓе

Лучано Спалети, откако неколку пати најави дека си заминува од Наполи по шампионската титула, не сакаше да ги коментира зборовите …

Спалети не го коментира претседателот: Уште славам со моите луѓе Прочитај повеќе

Можеби е пред заминување од Наполи, но шампионската тетоважа останува цел живот

Иако сите во Италија очекуваат Лучано Спалети да го напушти Наполи по освојувањето на третото скудето во историјата на клубот, …

Можеби е пред заминување од Наполи, но шампионската тетоважа останува цел живот Прочитај повеќе

Scroll to Top