Дончиќ не престанува со поставувањето рекорди во НБА

Нова партија, нов рекорд. Лука Дончиќ повторно постави рекорд на НБА лигата при победата на Далас маверикс над Сакраменто кингс …

Дончиќ не престанува со поставувањето рекорди во НБА Прочитај повеќе