Top Sport

Лука Станковски

Лука Станковски го постигна првиот гол за Горица

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Лука Станковски беше стрелец на победничкиот гол за Горица во првенството на Словенија. Тоа е негов …

Лука Станковски го постигна првиот гол за Горица Прочитај повеќе

По земјотресот во Турција, Газијантеп ќе го позајми Лука Станковски во словенечка Горица

Младинскиот фудбалски репрезентативец Лука Станковски до крајот на сезоната ќе настапува за словенечкиот прволигаш Горица како позајмен играч. Поради катастрофалниот …

По земјотресот во Турција, Газијантеп ќе го позајми Лука Станковски во словенечка Горица Прочитај повеќе

Работнички го потврди трансферот на Станковски во Монца

Суперталентираниот фудбалер на Работнички, Лука Станковски, од јуни кариерата ќе ја продолжи во Италија. Негов следен клуб ќе биде Монца. …

Работнички го потврди трансферот на Станковски во Монца Прочитај повеќе

Scroll to Top