Деби ВТА круна за Карина Витхефт

Германката Карина Витхефт ја победи олимписката шампионка од Порторико, Моника Пуиг со 6:3/7:5 во финалето на Луксембург опен за прва …

Деби ВТА круна за Карина Витхефт Прочитај повеќе