Top Sport

Мајами опен

Медведев преку добриот пријател Хачанов до финалето во Мајами

Данил Медведев не покажа „милост“ кон нговиот близок пријател Карен Хачанов, за да го совлада со 7:6(5)/3:6/6:3 во полуфиналето на …

Медведев преку добриот пријател Хачанов до финалето во Мајами Прочитај повеќе

Медведев го стопираше Јубанкс за полуфинале во Мајами

Данил Медведев се пласираше во петто последователно полуфинале на АТП турнејата, откако ја стопираше фантастичната серија на Американецот Кристофер Јубанкс …

Медведев го стопираше Јубанкс за полуфинале во Мајами Прочитај повеќе

Синер го стопираше Рубљов, трета година во четврт-финалето во Мајами

Јаник Синер го совлада Андреј Рубљов со 6:2/6:4 за да се пласира во четврт-финалето на Мастерсот во Мајами трета година …

Синер го стопираше Рубљов, трета година во четврт-финалето во Мајами Прочитај повеќе

Беноа Пер пак се „глупираше“, Бартоли бара казна за него

Францускиот тенисер Беноа Пер продолжи со своето контроверзно однесување на терените и надвор од нив, откако го прославуваше поразот од …

Беноа Пер пак се „глупираше“, Бартоли бара казна за него Прочитај повеќе

Мајами останува без ѕвезди – и Серена се повлече од Мастерсот

Серена Вилијамс е последната тениска ѕвезда која потврди дека нема да игра на Мајами опен од следната недела, откако била …

Мајами останува без ѕвезди – и Серена се повлече од Мастерсот Прочитај повеќе

Scroll to Top