Top Sport

Мајк Тајсон

Џон Џонс го предизвика Тајсон: Ветувам дека нема да ти скршам ништо

УФЦ легендата Џон Џонс најде начин да стигне до посакуваната голема исплата надвор од УФЦ октагонот, предизвикувајќи го легендарниот Мајк …

Џон Џонс го предизвика Тајсон: Ветувам дека нема да ти скршам ништо Прочитај повеќе

Тајсон: Ако мажот не се плаши барем малку од својата сопруга, тогаш нешто не е во ред

Мајк Тајсон е толку загрижен да биде сакан и славен што неговата сопруга смета дека тој „ќе се убие“ доколку …

Тајсон: Ако мажот не се плаши барем малку од својата сопруга, тогаш нешто не е во ред Прочитај повеќе

Тајсон одбил 18 милиони долари за пресметка со Вандерлеј Силва

Мајк Тајсон одбил огромна понуда од 18 милиони долари за меч во бокс без ракавици со ММА легендата, Бразилецот Вандерлеј …

Тајсон одбил 18 милиони долари за пресметка со Вандерлеј Силва Прочитај повеќе

Кога Тајсон му го „врати“ одгризаното уво на Холифилд (видео)

Мајк Тајсон и Ивандер Холифилд покрај двата незаборавни мечеви во боксерските рингови, во 2006 година се „обединија“ за да сминат …

Кога Тајсон му го „врати“ одгризаното уво на Холифилд (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top