Top Sport

Марија Шарапова

Мајчинството ги зближи лутите ривалки Серена Вилијамс и Марија Шарапова

Серена Вилијамс и Марија Шарапова има голем број на тениски битки во нивните успешни кариери (во кои многу повеќе победуваше …

Мајчинството ги зближи лутите ривалки Серена Вилијамс и Марија Шарапова Прочитај повеќе

Ривалството е во минатото – Серена и Шарапова сега се пријателки

Тениската кралица Серена Вилијамс вели дека било одлично да се дружи со својата стара ривалка Марија Шарапова минатиот месец, откако …

Ривалството е во минатото – Серена и Шарапова сега се пријателки Прочитај повеќе

Шарапова ужива со вереникот кој и подари прстен од 300.000 фунти (фото)

Поранешната тенисерка, Марија Шарапова ужива во врската со англискиот милионер, Александер Гилкс (41), а нивната приказна сега е во сериозна …

Шарапова ужива со вереникот кој и подари прстен од 300.000 фунти (фото) Прочитај повеќе

Шарапова: Никогаш не помислив да станам Американка

Поранешната светска тенисерка број 1 и петкратна гренд слем шампионка, Марија Шарапова се пензионираше минатата година по неверојатната кариера, и …

Шарапова: Никогаш не помислив да станам Американка Прочитај повеќе

Шарапова се сврши со британски трговец со уметнички дела

Поранешната руска тениска ѕвезда, Марија Шарапова потврди дека се сврши со своето долгогодишно момче, британскиот бизнисмен и ко-основач на онлајн …

Шарапова се сврши со британски трговец со уметнички дела Прочитај повеќе

Шарапова купи ранч во Калифорнија за 8.6 милиони долари (фото)

Руската тенисерка Марија Шарапова одлучила да се почести со недвижност и тоа далеку од родната Русија. Таа купила ранч во …

Шарапова купи ранч во Калифорнија за 8.6 милиони долари (фото) Прочитај повеќе

Шарапова наместо со рекет, со боксерски ракавици и тоа на песок (видео)

Кај руската тенисерка ништо не е невозможно. Откако го остави тенискиот рекет, се испроба и во боксот, ама само на …

Шарапова наместо со рекет, со боксерски ракавици и тоа на песок (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top