Top Sport

Марио Гомез

Марио Гомез замина во пензија со гол и со обезбедена Бундеслига за Штутгарт!

Легендарниот германски напаѓач, Марио Гомез го одигра својот последен меч во кариерата, и во него постигна гол, откако и покрај …

Марио Гомез замина во пензија со гол и со обезбедена Бундеслига за Штутгарт! Прочитај повеќе

ВАР го „саботира“ Марио Гомез, му поништи 6 гола на 3 меча

Славниот германски фудбалски напаѓач, Марио Гомез полуде поради ВАР технологијата. Оваа сезона токму ВАР му поништи 6 гола и тоа …

ВАР го „саботира“ Марио Гомез, му поништи 6 гола на 3 меча Прочитај повеќе

Марио Гомез се повлече од германската репрезентација

Ветеранот Марио Гомез потврди дека се повлекува од германската репрезентација по 11 години „служба“. 33-годишниот напаѓач на Штутгарт дебитираше за …

Марио Гомез се повлече од германската репрезентација Прочитај повеќе

Scroll to Top