За 7 години во Челси има само 2 меча, заборавениот Холанѓанец со нов договор

Холандскиот фудбалер од средниот ред, Марко ван Гинкел во редовите на Челси стигна во 2013 година, од холандски Витесе. Тогаш …

За 7 години во Челси има само 2 меча, заборавениот Холанѓанец со нов договор Прочитај повеќе