Top Sport

Мароко – фудбалска репрезентација

Продолжува „сонот“ на Мароко – го „урнаа“ и Бразил

По историскиот пласман во полуфиналето на Светското првенство во Катар, продолжува приказната од соништата за мароканската фудбалска репрезентација, откако во …

Продолжува „сонот“ на Мароко – го „урнаа“ и Бразил Прочитај повеќе

Брахим Дијаз подготвен да ја „напушти“ Шпанија и да игра за Мароко

Фудбалерот на Реал Мадрид, кој игра како позајмен играч во Милан, Брахим Дијаз е подготвен да се откаже од шпанската …

Брахим Дијаз подготвен да ја „напушти“ Шпанија и да игра за Мароко Прочитај повеќе

Мароканците одлучија паричната награда од ФИФА да ја донираат за сиромашните сограѓани

Фудбалерите на Мароко остварија огромен успех на Светското првенство во Катар освојувајќи го четвртото место. Тие станаа првата африканска селекција …

Мароканците одлучија паричната награда од ФИФА да ја донираат за сиромашните сограѓани Прочитај повеќе

Мустафа Хаџи со лажна лиценца бил асистент тренер во репрезентацијата на Мароко

Мустафа Хаџи, поранешен марокански репрезентативец, е казнет поради фалсификување на тренерска лиценца. Дисциплинската комисија на Африканската фудбалска конфедерација му забрани …

Мустафа Хаџи со лажна лиценца бил асистент тренер во репрезентацијата на Мароко Прочитај повеќе

Хакими му се извинил на Инфантино: Тој ми е пријател, многу го почитувам

Ѕвездата на Пари Сен-Жермен и на мароканската репрезентација, Ашраф Хакими му се извинил на претседателот на ФИФА, Џани Инфантино за …

Хакими му се извинил на Инфантино: Тој ми е пријател, многу го почитувам Прочитај повеќе

Хрватска и Мароко ветуваат возбудлива борба за мундијалската бронза

Хрватска и Мароко ќе го одиграат претпоследниот натпревар на Мундијалот кој ќе го одреди освојувачот на бронзениoт медал. Натпреварот започнува …

Хрватска и Мароко ветуваат возбудлива борба за мундијалската бронза Прочитај повеќе

Суперкомпјутерот го предвиде победникот во дуелот за бронзата

Вообичаено е мислењето дека натпреварот за третото место на Светското првенство е речиси егзибициски, особено во споредба со финалето каде …

Суперкомпјутерот го предвиде победникот во дуелот за бронзата Прочитај повеќе

Scroll to Top