Top Sport

Маурисио Сари

Игуаин: Сари го извлече најдоброто од мене, двајцата сме тврдоглави!

Напаѓачот на Јувентус, Аргентинецот Гонзало Игуаин рече дека од сите досегашни тренери научил многу, но смета дека италијанскиот стратег Маурисио …

Игуаин: Сари го извлече најдоброто од мене, двајцата сме тврдоглави! Прочитај повеќе

Сари: Премиер лигата не ги штити клубовите што играат во евро-куповите

Фудбалерите на Челси, вечерва, во малото лондонско дерби, ќе го пречекаат Вест Хем. Со евентуална победа „сините“ ќе се искачат …

Сари: Премиер лигата не ги штити клубовите што играат во евро-куповите Прочитај повеќе

Scroll to Top