Top Sport

Медисон Киз

Вондроушова и Киз во четврт-финалето на САД опен

Шампионката од Вимблдон, Чехинката Маркета Вондроушова направи уште еден чекор до втора гренд слем титула во низа, победувајќи ја американската …

Вондроушова и Киз во четврт-финалето на САД опен Прочитај повеќе

Жабер со слатка одмазда против Рибакина за полуфинале против Сабаленка

Онс Жабер и се одмазди на Елена Рибакина за поразот во минатогодишното финале на Вимблдон, враќајќи се од сет негатива …

Жабер со слатка одмазда против Рибакина за полуфинале против Сабаленка Прочитај повеќе

Медисон Киз со трофејот од Синсинати се враќа во топ 10

Американката Медисон Киз ја освои најголемата титула во својата кариера, откако со 7:5/7:6(5) ја совлада руската ветеранка Светлана Кузнецова во …

Медисон Киз со трофејот од Синсинати се враќа во топ 10 Прочитај повеќе

Осака и предаде на Кенин, Киз подобра од ветеранката Вилијамс во Синсинати

Првата светска тенисерка во моментов, Јапонката Наоми Осака имаше причина за разочарување во четвртфиналниот меч на Мастерсот во Синсинати. Осака …

Осака и предаде на Кенин, Киз подобра од ветеранката Вилијамс во Синсинати Прочитај повеќе

Симона Халеп елиминирана уште во осминафиналето во Синсинати

Шампионката од Вимблдон, Романката Симона Халеп ноќеска беше елиминирана уште во осминафиналето на Мастерс турнирот во Синсинати. Подобра од неа …

Симона Халеп елиминирана уште во осминафиналето во Синсинати Прочитај повеќе

Изненадување: Халеп елиминирана од Ролан Гарос од тинејџерката Анисимова

Американската тинерџерска атракција на Ролан Гарос, 17-годишната Аманда Анисимова и го зема скалпот на третата светска тенисерка, Романката Симона Халеп. …

Изненадување: Халеп елиминирана од Ролан Гарос од тинејџерката Анисимова Прочитај повеќе

Scroll to Top