Top Sport

Мидлзборо

Ковентри ќе се „судри“ со Лутон за влез во Премиерлигата и стотици милиони фунти

Ковентри сити успеа да стигне до 0:1 победа над Мидлзборо на гости, за да се пласира во плејофот за влез …

Ковентри ќе се „судри“ со Лутон за влез во Премиерлигата и стотици милиони фунти Прочитај повеќе

(Видео) Петродоларите сменија сè – пред 15 години Мидлзборо го „здроби“ Сити со 8:1

Манчестер сити е на чекор од нова титула во Премиерлигата, во полуфиналето на Лигата на шампиони и во финалето на …

(Видео) Петродоларите сменија сè – пред 15 години Мидлзборо го „здроби“ Сити со 8:1 Прочитај повеќе

Мидлзборо по Јунајтед го „шутна“ и Тотенхем од ФА купот!

Англискиот второлигаш Мидлзборо продолжи со својот настап од соништата во најстарото клупско натпреварување, откако по продолженија успеа да го совлада …

Мидлзборо по Јунајтед го „шутна“ и Тотенхем од ФА купот! Прочитај повеќе

Боро ги исфрли Јунајтед од ФА купот по драматичната маратонска пенал-серија!

Мидлзборо успеа да го елиминира Манчестер јунајтед од ФА купот сред „Олд Трафорд“, откако по големиот број на промашени шанси …

Боро ги исфрли Јунајтед од ФА купот по драматичната маратонска пенал-серија! Прочитај повеќе

Менаџерот на Мидлзборо ги предупреди играчите за менувањето дрес со Роналдо

Менаџерот на Мидлзборо, Крис Вајлдер им порача на своите фудбалери дека гостувањето кај Манчестер јунајтед во ФА купот в петок …

Менаџерот на Мидлзборо ги предупреди играчите за менувањето дрес со Роналдо Прочитај повеќе

Чуба Акпом потпиша за деветти клуб во кариерата, само има 24 години!

Поранешниот фудбалер на Арсенал, Чуба Акпом се врати во англискиот фудбал, откако потпиша тригодишен договор со второлигашот Мидлзборо, пристигнувајќи од …

Чуба Акпом потпиша за деветти клуб во кариерата, само има 24 години! Прочитај повеќе

Дигар: Не разбирав ништо што зборуваше Страхан поради шкотскиот акцент

Поранешниот фудбалер на Мидлзборо, Дидие Дигар вели дека морал да замине од тимот бидејќи не разбирал ништо што зборува шкотскиот …

Дигар: Не разбирав ништо што зборуваше Страхан поради шкотскиот акцент Прочитај повеќе

Батистута станува менаџер на Мидлзборо во Чемпионшип!?

Прославениот аргентински фудбалер Габриел Омар Батистута е многу блиску до позиција менаџер на англискиот тим Мидлзборо кој се натпреварува во …

Батистута станува менаџер на Мидлзборо во Чемпионшип!? Прочитај повеќе

Астон Вила против Фулам за последното место во Премиер лигата (видео)

Астон Вила ќе се бори за брзо враќање во Премиер лигата, откако славниот клуб од Бирмингем одигра 0:0 во реваншот …

Астон Вила против Фулам за последното место во Премиер лигата (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top