Top Sport

Милош Раонич

Надал во ново париско полуфинале, Раониќ се врати од бездната

Рафаел Надал уште еденаш е во полуфинале во француската престолнина, откако овојпат на Мастерсот во Париз со 4:6/7:5/6:1 го победи …

Надал во ново париско полуфинале, Раониќ се врати од бездната Прочитај повеќе

Раонич е прв финалист на Мастерсот во Синсинати, го чека Ѓоковиќ или Баутиста

Милош Раонич е прв финалист на Мастерс 1000 турнирот Синсинати опен, кој оваа година се игра на терените на Флешинг …

Раонич е прв финалист на Мастерсот во Синсинати, го чека Ѓоковиќ или Баутиста Прочитај повеќе

Новак фуриозно против Шварцман, заврши турнирот од соништата за Гоф

Новак Ѓоковиќ експресно влезе во четврт-финалето на Австралија опен, откако со 6:3/6:4/6:4 го „збриша“ Аргентинецот Диего Шварцман на „Род Лејвер …

Новак фуриозно против Шварцман, заврши турнирот од соништата за Гоф Прочитај повеќе

Надал се намачи во Монтреал, Раонич се повлече пред домашната публика

Рафаел Надал се врати од 2:5 негатива во првиот сет, пред да го победи упорниот Британец Ден Еванс со 7:6(6)/6:4 …

Надал се намачи во Монтреал, Раонич се повлече пред домашната публика Прочитај повеќе

Раонич го „шутна“ Иванишевиќ, ќе работи со Санторо

Канаѓанецот Милош Раонич го отпушти тренерот Горан Иванишевиќ пред американските пролетни Мастерс турнири и го ангажираше поранешниот француски тенисер Фабрис …

Раонич го „шутна“ Иванишевиќ, ќе работи со Санторо Прочитај повеќе

Федерер го крена трофејот во Штутгарт за да го прослави првото место

Роџер Федерер го освои првиот турнир по пауза од три месеци, откако во финалето на Мерцедес купот во Штутгарт со …

Федерер го крена трофејот во Штутгарт за да го прослави првото место Прочитај повеќе

Scroll to Top