Top Sport

Мино Раиола

Плодна година за фудбалските менаџери, инкасирале 444 милиони евра

Во годинава што веќе изминува фудбалските менаџери инкасирале 444.6 милиони евра на име на трансфери на фудбалери. Тоа претставува зголемување …

Плодна година за фудбалските менаџери, инкасирале 444 милиони евра Прочитај повеќе

„Кога ќе заврши со фудбалот, Златан ќе го менува светот“

Мино Раиола, долгогодишниот агент на Златан Ибрахимовиќ најави дека нескршливиот Швеѓанец би можел да игра уште 5 години, но прашање …

„Кога ќе заврши со фудбалот, Златан ќе го менува светот“ Прочитај повеќе

Балотели не сака 100.000 евра неделно – „проблемот е во главата“ вели Раиола

По неуспешната епизода во италијанска Бреша, поранешниот репрезентативец на „Азурите“ – Марио Балотели (30) од почетокот на јули годинава е …

Балотели не сака 100.000 евра неделно – „проблемот е во главата“ вели Раиола Прочитај повеќе

Раиола е лут на Јувентус, сака Де Лихт да го продаде во Реал Мадрид?

Мино Раиола, кој заедно со Жорге Мендеш е еден од најпознатите фудбалски агенти во светот, им го понудил холандскиот фудбалер, …

Раиола е лут на Јувентус, сака Де Лихт да го продаде во Реал Мадрид? Прочитај повеќе

Раиола: Барса кон Де Лихт се однесуваше како кон парче сирење!

Еден од најпознатите фудбалски менаџери, Мино Раиола во интервју за холандски „Voetbal International“ го прокоментира трансферот на Матијс де Лихт …

Раиола: Барса кон Де Лихт се однесуваше како кон парче сирење! Прочитај повеќе

Фергусон знаел како ќе се одвиваат работите со Погба

Случувањата во Манчестер јунајтед, поточно односот помеѓу менаџерот Жозе Мурињи и Пол Погба денови наназад ги полнат страниците во англискиот …

Фергусон знаел како ќе се одвиваат работите со Погба Прочитај повеќе

Scroll to Top